Intro

Sztuką komiksu interesujemy się w takim samym stopniu, co literaturą, filmem, teatrem, muzyką.

Nie czytamy wszystkich komiksów. Nie jest to możliwe. Czytamy tytuły, które przyciągną naszą uwagę tematyką oraz/lub stroną graficzną.

Na tym blogu nie znajdziesz informacji o nowościach komiksowych, raczej nie znajdziesz również recenzji komiksów. Jeśli szukasz takich informacji, odwiedź strony podane wśród linków, one pokierują Cię dalej.

Chcielibyśmy w tym blogu pokazywać różne strony obecności komiksu w bibliotekach. Postaramy się pokazać, jak to wygląda w naszej bibliotece, jak w innych bibliotekach w Polsce, a jak na świecie.

Zamierzamy także co jakiś czas przybliżać teksty, przede wszystkim naukowe, popularnonaukowe i popularyzatorskie, które pojawiają się w różnych tomach pokonferencyjnych i czasopismach.

Jeśli wiesz coś o działaniach w bibliotekach, które są związane z komiksem, daj znać. Jeśli chciałbyś/-ałabyś współpracować przy tworzeniu tego bloga, śledząc na przykład terytorium hiszpańskojęzyczne pod kątem działań około-komiksowych w bibliotekach, projektach digitalizacji, publikacjach o sztuce komiksu, jesteśmy otwarci na współpracę. [można pisać na: rafaljw(at)gmail.com]

2 comments

  1. Ostatnio realizowany jest projekt biblioteka miejscem różnorodności (na rzecz różnorodności) może coś tam znajdziesz? Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s