LiterObrazki: osobista relacja

Niestety, nie udało mi się dotrzeć na tegoroczne LiterObrazki (III Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci) w bydgoskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece, ale bardzo polecam relację Macieja Gierszewskiego.

Kopiec Kreta

            Wiesz, Ficka,

literobrazkiw sobotę i niedzielę byłem w Bydgoszczy; nie sam, namówiłem Anię i Kirę, aby pojechały ze mną na LiterObrazki, czyli III Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci. Pociąg wyjeżdżał z Poznania o 6.35, więc musiałem wstać wcześnie, co nie było łatwe. Jakoś się jednak udało. Onet prorokował, że pogoda nie będzie sprzyjająca, na szczęście zasadniczo się pomylił.

Festiwalowe wydarzenia miały miejsce w gmachu głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki, która zajmuje ogromną kamienicę na Starym Rynku. Budynek jest fascynujący, z ogromną ilością pomieszczeń, schodów, przejść, zakamarków, zaułków – prawdziwy „labirynt Fauna”. Na czas trwania festiwalu ożył cały budynek, wszędzie było pełno biegających dzieciaków i sunących za nimi dorosłych. Widać było wyraźnie, że dzieci mają radochę. Pierwszego dnia miałem spore trudności trafić do właściwiej sali, ale na szczęście zawsze w pobliżu znajdował się ktoś, kto bardzo chętnie udzielił informacji, gdzie należy iść, aby trafić na warsztaty czy spotkanie, na…

View original post 1 088 słów więcej

2 comments

  1. Rafał, BYD z POZ to właściwie rzut kamieniem, a festiwal jest świetny dla dzieciaków, więc w przyszłym roku jedź ze swymi!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s