O Brukseli – europejskiej stolicy komiksu

Już w tym tygodniu w bibliotece przy ul. Rajskiej w Krakowie, o godz. 18.30, kolejne Piątkowe Spotkanie z Komiksem. Tym razem głównym bohaterem dyskusji w Małopolskim Studio Komiksu będzie Bruksela – bezapelacyjnie europejska stolica opowieści obrazkowych. [O Belgijskim Centrum Komiksu przeczytaj :: tutaj :: ]

„Komiksowa Bruksela. Na właściwie czym polega komiksowość tego miasta?

Nie chodzi tylko o możliwość zakupu niedostępnych w Polsce pozycji – komiks ma w tym mieście swoje tradycje, jest częścią dziedzictwa kulturowego Brukseli i całej Belgii, obecny jest w tkance architektonicznej, a słynni belgijscy twórcy mają tu swoje, dedykowane muzea. Komiks jest tu traktowany poważnie, podniesiony na piedestał największych osiągnięć Brukselczyków w skali światowej. Komiks daje też zarobić, przyciąga turystów, jest przemysłem. Jednak jest jedno ale… a może nawet nie jedno. Nie dla każdego Bruksela będzie udanym komiksowo wypadem. Dlaczego? Zapraszam na spotkanie.

Prowadzenie: Simeon Genew

Spotkanie odbędzie się na trzecim piętrze Artetki – agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący ponad 2.000 pozycji zbiór komiksów, a w przyszłości prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry video.

UWAGA: Wejście do Arteteki od ul. Szujskiego!”

Informacja za strona wydarzenia na :: fb ::

MSK_67

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s