Lublin i Ośrodek Książki Obrazkowej

Jak podał dziś portal RYMS, w Lublinie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w miejsce dotychczasowej Galerii 31, powstaje Ośrodek Książki Obrazkowej.

Jak mówi Krystyna Rybicka: „[Ośrodek Książki Obrazkowej] ma być miejscem, w którym najważniejsza jest książka dla dziecka, ale również samo dziecko. Zależy nam na możliwości przygotowywania projektów i warsztatów, które w różnorodny sposób zaprezentują i utrwalą w świadomości najmłodszych czytelników znaczenie książki i zawartej w niej ilustracji. Wybór padł na książkę obrazkową, ponieważ sama w sobie jest szlachetnym nośnikiem, projektowanym przez znamienitych grafików i promowanie jej staje się w sposób naturalny wydarzeniem kulturalnym o znacznym zasięgu wychodzącym poza społeczność lokalną. OKO ma być również pewnego rodzaju pomostem pomiędzy umiłowaniem tradycyjnej, pięknej książki, wykonanej przez mistrzów tego gatunku, a książką wirtualną, której struktura kształtuje się na naszych oczach.”

Do działań, które w przyszłości zamierza podjąć OKO, należy zaliczyć digitalizację, wystawy, warsztaty, spotkania z artystami i osobami, które zajmują się książkami dla dzieci oraz ilustracją teoretycznie.

Uroczyste otwarcie Ośrodka Książki Obrazkowej nastąpiło 4 listopada 2013 r.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z całym artykułem opublikowanym na portalu RYMS.

Pozostaje mieć nadzieję, że do książek obrazkowych twórcy OKO zaliczą również komiks.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s