Konkurs na komiksową torbę w opolskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu ogłasza ogólnopolski konkurs na komiksową torbę na książki.

„Interesujesz się komiksem i grafiką? Nie jest Ci obca idea promowania czytelnictwa? Chciałbyś zobaczyć swój projekt na torbie pięknej czytelniczki lub przystojnego mola książkowego?To proste! Zaprojektuj nadruk w formie komiksu i stwórz torbę idealną na książki. Zmiksuj książkę z designem, zdobądź prestiż i nagrody.

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 16-ty rok życia.

Konkurs trwa do 21 listopada 2013 r.

Prace oceniać będą wybitni twórcy:

Maciej Sieńczyk rysownik, ilustrator, twórca komiksów i kolekcjoner osobliwości. Związany z miesięcznikiem literackim „Lampa” i warszawską galerią „Raster”. W 2013 r. Maciej Sieńczyk jako pierwszy dotychczas twórca komiksu został nominowany do Nagrody Literackiej Nike za swój album „Przygody na Bezludnej Wyspie”, czym na nowo otworzył debatę na temat relacji komiksu i literatury w Polsce.

Bartosz Minkiewiczobronił dyplom na Wydziale grafiki ASP w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem i grafiką projektową. Wymyśla i rysuje komiksy. Jest twórcą Wilq – słynnego opolskiego superbohatera.

Michał Misiuramagister sztuki, absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Jego działania oscylują wokół projektowania graficznego, animacji, nowych mediów oraz VJingu, mają charakter eksperymentalny z dużym naciskiem na formę i wrażenie. W ostatnim czasie współtworzył dwa projekty mappingowe zatytułowane Botanika oraz Korowód.

Halina Flegerukończyła studia na krakowskiej  ASP, jest także  doktorem sztuk plastycznych. Zajmuje się rysunkiem, grafiką collagem, plakatem autorskim. Od 1992 związana z Teatrem im. J. Kochanowskiego w Opolu. Brała udział w wystawach w kraju i zagranicą. Zdobyła wyróżnia: za afisz „Kwiaty Zła” na wystawie „Opolskie Plastyczki Prezentują” oraz nagrody na Salonach Jesiennych ZPAP 2000-2003″

Powyższe informacje, poniższy plakat, a także regulamin konkursu oraz oświadczenie do ściągnięcia na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

operacja_komiks

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s