Operacja Komiks w opolskiej bibliotece!

Dopiero co wróciłem z MFKiG (jak dam radę, napiszę niebawem o swoich wrażeniach), a tu już wieści o kolejnych wydarzeniach. Tym razem Szuflada opowiada o akcji, której patronuje:

„Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu znów postara się przekształcić stolicę polskiej piosenki w stolicę komiksu. Od października do grudnia 2013 r. sala konferencyjna MBP w Opolu, przy ul. Minorytów 4 zamieni się w prawdziwy komiksowy blok operacyjny. Podczas tegorocznej Operacji KOMIKS pod skalpel weźmiemy komiksy Macieja Sieńczyka, Agaty Wawryniuk, braci Minkiewiczów, komiks japoński i amerykański. Tych, którzy znaleźli lekarstwo na twórczą niemoc, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na projekt komiksowej taszki, a tych, którzy chorują na brak pomysłów, co robić z wolnym czasem, zapraszamy do wzięcia udziału w castingu na szefa komiksowego klubu dyskusyjnego. Program: 15/10/2013 Operacja KOMIKS – IZBA PRZYJĘĆ, godz. 17:00 • Spotkanie z Maciejem Sieńczykiem • Wernisaż wystawy „Przygody na bezludnej wyspie” • Ogłoszenie Ogólnopolskiego Konkursu na Komiksową Taszkę na Książki

18/10/2013 Operacja KOMIKS & OMA – JAPONIA W PIGUŁCE , godz. 15:00 – 19:00 • 15.00 – 16.00 Czym jest manga i anime? O japońskiej animacji, komiksie i ich fanach. Prowadzenie: Katarzyna Rosa

• 16.00 – 17.00 Japońskie straszydła, czyli czego może oczekiwać Japończyk pod łóżkiem,w szafie albo ogrodzie. Prowadzenie: Hubert Dręga

• 17.00 – 18.00 Ciekawie o Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli rys historyczny Japonii. Prowadzenie: Joanna Pastuszka-Roczek

• 18.00 – 19.00 Tokio w japońskim komiksie, animacji i na żywo. Prowadzenie: Marcin Janus

19/10/2013 Operacja KOMIKS & OMA – RECEPTA NA MANGĘ , godz. 12:00 – 17:00 • 12:00- 13:00 Cosplay, czyli manga live. Omówienie zjawiska połączone ze spotkaniem i rozmową z fanami cosplayu.

• 13:00 – 14:00 Manga ma nie tylko „wielkie oczy”- o stylach komiksu japońskiego i metodach rysowania. Prowadzenie: Katarzyna Rosa i Aleksandra Chodorowska. • 14:00- 17:00 Stwórz swoją mangę – warsztaty rysowania. Prowadzenie: Kinga Maq Jabłonowska i Aleksandra Chodorowska.

Warsztaty skierowane do osób, które ukończyły 14 rok życia. Zapisy na zajęcia pod numerem tel. 77 454-80-30 wew. 301 lub e-mail mediateka@mbp-opole.art.pl w temacie warsztaty manga. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

24/10/2013 Operacja KOMIKS – Komiksowe RTG, godz. 17:00 • wernisaż wystawy Face to face, czyli Rozmówki polsko- angielskie. Powieść graficzna Agaty Wawryniuk • spotkanie z autorką Agatą Wawryniuk”

www.mbp-opole.art.pl

A od siebie dodam, że komiks Agaty Wawryniuk został wybrany najlepszym albumem roku na zakończonym właśnie Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Natomiast „Przygody na bezludnej wyspie” Macieja Sieńczyka to pierwszy komiks nominowany do Nagrody Nike (gdy wracałem z Łodzi dowiedziałem się, że przegrał z „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s