Janek Koza w Małopolskim Studio Komiksu

Już jutro Kraków zaprasza na 54. Piątkowe Spotkania z Komiksem.

„W najbliższy piątek (wyjątkowo już o godz. 18:00) zapraszamy do Małopolskiego Studia Komiksu na spotkanie z wrocławskim artystą komiksowym Jankiem Kozą, połączone z wernisażem wystawy rysunków tego autora (godz. 19:00).

Koza Janek – ur. w 1970 r. we Wrocławiu. Jest absolwentem wydziału malarstwa na tamtejszej ASP. Na tej uczelni pracował także jako asystent w Katedrze Wiedzy Wizualnej. Kozę można określić trochę staroświeckim mianem artysty prawdziwie renesansowego. Zajmuje się on bowiem wieloma rodzajami sztuki. Od tak oczywistych jak malarstwo, przez prace video i filmy animowane, aż po wiersze i komiksy. W każdej z tych dziedzin może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami a lista wystaw, w których brał udział jest długa. Jego prace można było zobaczyć np. w Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Poznaniu, klubie „Mózg” w Bydgoszczy (jego nazwisko można znaleźć na liście osób, które niewątpliwie miały wpływ na charakter klubu), a także na wystawie „Granice malarstwa” w warszawskim CSW. Nazywany jest gwiazdą i legendą wrocławskiej awangardy artystycznej.

[za: http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/janek_koza ]

http://kozakoza.blox.pl/html

Prowadzenie: Artur Wabik

Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Artetki – agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Drugie piętro Arteteki jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący ponad 2.000 pozycji zbiór komiksów, a w przyszłości prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry video.”

msk_54

Po spotkaniu odbędzie się wernisaż wystawy artysty w ramach Dni Świeckości.

Info za stroną wydarzenia na fb.

Krakowiaków i górali serdecznie zachęcam do odwiedzenia jutro MSK. I przypominam, że katalog Polaków uczestnictwo w kulturze po wystawie Janka Kozy, która odbyła się swego czasu w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, był uznany za jedną z najlepszych publikacji komiksowych 2012 roku.

Koza_okladka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s