Copernicon w Toruniu

Już dzisiaj startuje w Toruniu festiwal Copernicon. Myślę, że to gratka również dla bibliotekarzy. Jeśłi przypadkiem (lub nie) właśnie jesteś w jednym z moich najulubieńszych miast, na pewno warto się wybrać.

Za statusem na fb:

„COPERNICON również dla wielbicieli KOMIKSU !!!
Copernicon jest wydarzeniem skierowanym do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Festiwal oferuje setki godzin programu podanego uczestnikom w najróżniejszych formach takich jak prelekcje, panele dyskusyjne, pokazy, turnieje, konkursy, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata literatury, popkultury czy gamedev’u. Fireshow, pokazy tańca, setki gier planszowych i video czy koncerty to tylko przykłady ciekawostek jakie czekają na odwiedzających Toruń 13-15 września. Konwent tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 15:00 w piątek i potrwa do godziny 16:00 w niedzielę. Miejsce: Collegium Maius oraz Collegium Minus Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Komiksowych atrakcji sporo. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Krzysztof Janicz, Nikodem Cabała oraz klasyk komiksu Tadeusz Raczkiewicz, który narysuje na oczach publiczności planszę komiksową o powierzchni 6 m kw.! Temat jest niespodzianką.

Poza tym dwie wystawy dotyczące komiksu: Kopernik. Komiks i okolice oraz premierowa wystawa z cyklu Cztery pory roku z satyrą i komiksem autorstwa Wojtka Łowickiego pt. Fantastyka w komiksie. Komiks w fantastyce.
Zapraszamy zatem do barwnej podróży w …przyszłość!”

Ze stroną festiwalu można zapoznać sie :: tutaj ::

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s