Piątkowe Spotkania z Komiksem #53

Już za pięć dni w Artetece odbędzie się kolejce Piątkowe Spotkanie z Komiksem. Po raz pięćdziesiąty trzeci krakowscy bibliotekarze zapraszają wszystkich miłośników (o)powieści obrazkowych.

Tym razem tematem przewodnim spotkania są „Polecanki, czyli 10 komiksów, które musisz znać”.

Strona wydarzenia na fb podaje:

„Wymienianie komiksów, które każdy powinien znać to ciągłe lawirowanie między banałem i oczywistościami. W końcu każdy szanujący się komiksiarz wie, że „V jak Vendetta”, „Stażnicy” czy „Maus” to komiksowe arcydzieła. Co jednak, jeśli potraktuje się temat absolutnie subiektywnie, zapominając na chwilę o tym „dlaczego Alan Moore wzbudza w nas zachwyt i miłość?”. Co się stanie, gdy każdy przyzna się do swoich najbardziej skrywanych sympatii? Odkryjemy nowe, niedocenione majstersztyki? Poznamy najbardziej żenujące sekrety sympatyków komiksu, czy po prostu dojdzie do bijatyki?

W Artetece. Trzynastego września. De gustibus disputandum est.

Prowadzenie: Andrea Czaja

Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Artetki – agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Drugie piętro Arteteki jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący ponad 2.000 pozycji zbiór komiksów, a w przyszłości prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry video.”

Start o 18.30 w najbliższy piątek.

MSK_53

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s