41. Piątkowe Spotkania z Komiksem :: Jakub Dębski

MSK

W najbliższy piątek, o godzinie 18.30 w Małopolskim Studiu Komiksu przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie kolejne już spotkanie w ramach Piątkowych Spotkań z Komiksem. Tym razem gościem biblioteki będzie Jakub Dębski.

„Zapraszamy na spotkanie z prawdziwą osobistością – Demem – internetowym celebrytą, który zrewolucjonizował nasze myślenie o mesjanizmie.

Misją Dema jest wskazywanie rzeczy najważniejszych w tym przepełnionym przez informacje świecie. Zaczynał od komiksu internetowego, sławę na Kwejku przyniosła mu seria pt. „Duże Ilości Naraz Psów”. Najpierw publikowane w odcinkach na stronie demland.info, później na papierze – w albumach zbiorczych pt. „Brak Zrozumienia Dla Realizmu”, „Duże Ilości Naraz Psów”, „Niepojmowanie Mangi” i „Ptaki w Kosmosie”. Obecnie Dem zbija grube miliony sprzedając koszulki i generując tłum na swoim kanale youtube. Tam spełnia swoje mesjanistyczne cele, pokazując nieogarniętym jaką cnotą jest ogarniętość.

Lecz kim jest ten człowiek prywatnie? Czy na codzień czuje ciężar swej sławy? Czy ciężko mu robić zakupy? Czy widział kiedyś walczących magów na dworze (polu)?

Prowadzenie: Michał Jankowski

Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Artetki, będącej częścią nowo otwartego Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Drugie piętro Arteteki jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący prawie 2.000 pozycji zbiór komiksów, a w przyszłości prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry komputerowe.

UWAGA: Wejście do Arteteki od ul. Szujskiego!”

Spotkanie na :: fb ::

41_msk

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s