Corto Maltese w Małopolskim Studiu Komiksu

W najbliższy piątek o godzinie 18.30 już 40. Piątkowe Spotkania z Komiksem w Małopolskim Studiu Komiksu. Tym razem miłośnicy graficznych opowieści zbiegną się na wspólne czytanie „Corto Maltese”

MSKKolejne spotkanie Małopolskiego Studia Komiksu z cyklu wspólnych czytań będzie związane z poprzednim. Zastanowimy się jak na przestrzeni 30 lat zmieniło się oblicze komiksów o tematyce awanturniczo-przygodowej. Od Tintina przejdziemy do innego kultowego bohatera – Corto Maltese. Pretekstem do wspólnego interpretowania komiksu Hugo Pratta będzie premiera nowego tomu jego przygód. Tradycyjnie już spróbujemy przeanalizować konstrukcję oraz treść tego dzieła. Zastanowimy się nad jego wpływem i znaczeniem.

Prowadzenie: Michał Jutkiewicz

Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Artetki, będącej częścią nowo otwartego Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Drugie piętro Arteteki jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący prawie 2.000 pozycji zbiór komiksów, a w przyszłości prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry komputerowe.

UWAGA: Wejście do Arteteki od ul. Szujskiego!

40_msk

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s