Jakub Woynarowski gościem krakowskiej WBP

W najbliższy piątek o godzinie 18.30 odbędzie się 39. Piatkowe Spotkanie z Komiksem w krakowskiej Bibliotece Wojewódzkiej przy ul. Rajskiej (oczywiście w Małopolskim Studiu Komiksu).

Oto zapowiedź organizatorów:

MSK„Z okazji otwarcia swojej wystawy naszym gościem będzie autor eksperymentalnych komiksów – Jakub Woynarowski, który opowie nam o instalacji „W powietrzu na lądzie i morzu”, a także szerzej o swojej twórczości.

Jakub Woynarowski (1982) – rysownik, designer, niezależny kurator; realizuje filmy, animacje, instalacje. Autor eksperymentalnych komiksów („Hikikomori”, „Historia Ogrodów”, „Gizela 1989”, „Barok”). Prowadzi zajęcia w Pracowni Rysunku Narracyjnego na krakowskiej ASP. Swoje prace publikował w „Lampie”, „Ha!arcie”, „Autoportrecie”, „Exclusivie”, „POKA POKA”, „Arteonie” oraz na stronach „Art Bazaar”, „Liternet” i „Piana Magazine”. Współpracuje z galerią AS. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Prowadzenie: Artur Wabik

Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Artetki, będącej częścią nowo otwartego Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Drugie piętro Arteteki jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący prawie 2.000 pozycji zbiór komiksów, a w przyszłości prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry komputerowe.

UWAGA: Wejście do Arteteki od ul. Szujskiego!

Otwarcie wystawy we foyer Małopolskiego Ogrodu Sztuki odbędzie się następnego dnia – w sobotę, 9 lutego, o godz. 20:00. Kuratorem wystawy jest Piotr Sikora.

Instalacja „W powietrzu na lądzie i morzu” poświęcona jest zagadnieniu panowania człowieka nad przyrodą. Jej tytuł odnosi się do okresu międzywojennej Polski, w której urzeczywistniały się idee budowy nowego przemysłu, nowego człowieka, nowej sztuki.”

39_msk

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s