Setny wpis. O „Łaumie” w teatrze

I to mnie cieszy.

Po pierwsze, to już setny wpis na blogu „Komiks w bibliotece”. Wiem, wiem, wiele notek było czysto informacyjnych. Ale i tak jestem w szoku, że udało się przez prawie rok jakoś ten blog ciągnąć.

A po drugie, cieszę się bardzo, że, jak podała :: Aleja Komiksu :: jeden z moich najulubieńszych komiksów zostanie przeniesiony na teatralne deski:

„Warszawski Teatr Studio planuje przeniesienie komiksu „Łauma” Karola Kalinowskiego na deski sceniczne. Pierwsze fragmenty zostaną zaprezentowane podczas Wielkiego Balu Karnawałowego Dla Dzieci w dniu 10 lutego 2013. Przypominamy, że trwają również prace nad ekranizacją komiksu. Trwają intensywne prace nad przeniesieniem „Łaumy” KRLa na… sceniczne deski! Dzieje się to w warszawskim Teatrze Studio i pierwsze fragmenty zostaną przedstawione już 10 lutego, podczas Wielkiego Balu Karnawałowego Dla Dzieci.

To będzie swoisty poligon doświadczalny, po którym prace nad spektaklem ruszą pełną parą, choć oczywiście data premiery dzisiaj jeszcze nie jest znana. Przedstawienie ma nosić tytuł ŁAUMA. BAJKA ZBYT STRASZNA DLA DOROSŁYCH a tu jego podstawowa lista płac:
Pomysł, Adaptacja i Reżyseria: Rafał Samborski
Obsada: Kalina Hlimi-Pawlukiewicz, Mateusz Lewandowski, Krzysztof Strużycki
Muzyka (na żywo): Milo Kurtis”

[Za Aleją Komiksu]

Reklamy

3 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s