MSK :: 38. Piątkowe Spotkania z Komiksem

W najbliższy piątek w Małopolskim Studiu Komiksu już 38. Piątkowe Spotkania z Komiksem. Tym razem krakowscy bibliotekarze zapraszają na warsztaty malarstwa cyfrowego.

***

MSK„Malarstwo cyfrowe większości osób kojarzy się z programem Adobe Photoshop. Tymczasem wśród fanów japońskiego komiksu dużą popularność zdobywa tani, shareware’owy program produkcji japońskiej, który nakierowany jest głównie na malarstwo cyfrowe – Paint Tool SAI.

Chociaż ostatnia stabilna wersja programu ukazała się w 2008 roku, to nadal oferuje on bardzo atrakcyjną ofertę dla osób zainteresowanych malarstwem cyfrowym. Zaletą tego programu jest prosty interfejs, ze skrótami klawiszowymi zgodnymi z Photoshopem oraz szeroka gama predefiniowanych narzędzi i efektów malarskich. Warsztat obejmować będzie wprowadzenie do programu, wraz z opisem narzędzi i najczęściej używanych ustawień.

Prowadzenie: Jędrzej Chojnacki

Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Artetki, będącej częścią nowo otwartego Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Drugie piętro Arteteki jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący prawie 2.000 pozycji zbiór komiksów, a w przyszłości prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry komputerowe.

UWAGA: Wejście do Arteteki od ul. Szujskiego!”

38_msk

Zob. także stronę wydarzenia na :: facebooku ::

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s