Wydawnictwo Komiksowe :: plan wydawniczy

Wczorajsza informacja o nowym wydawnictwie specjalizującym się w publikacji komiksów została potwierdzona.

Gildia.pl rzeczywiście jest jego założycielem.

Dostępny jest także :: plan wydawniczy :: Zachęcam do zapoznania się z nim, bo zapowiadają się naprawdę ciekawe tytuły.

Zdaje się, że poważny gracz wchodzi do gry.

I dobrze. Im większa konkurencja, tym lepsze tytuły na rynku. A i tak, gdy popatrzeć na tytuły przetłumaczone i rodzime wydane w 2012 roku, już jest naprawdę nieźle.

Jeśli planujecie zakupy do bibliotek (i swoich domowych biblioteczek) warto śledzić, co Wydawnictwo Komiksowe ma w planach.

Ofertę pozostałych wydawnictw oczywiście również warto śledzić.

4 comments

  1. Ta seria „Dawny komiks polski” to chyba tylko dla pasjonatów. Nie przypuszczam, żeby młodzież tym się zainteresowała. Ciekawa jestem tych komiksowych serii przygodowych.

    1. Właśnie ta seria „Dawny komiks polski” wydaje mi się bardzo ciekawa. Rzeczywiście, nie będzie to raczej hit wydawniczy, natomiast świetnie, że inicjatywa zapoczątkowana przez Centralę „Tajemnicami Poznania” i projektem digitalizacji pasków z prasy wielkopolskiej znalazł kontynuację. A nikt się lepiej nie nadaje do prowadzenia takiej serii niż Adam Rusek. To nie tylko dla pasjonatów. Także dla badaczy komiksu w Polsce i dla prasoznawców. Dla mnie – to świetna inicjatywa i trzymam za nią kciuki.

  2. „Dawny komiks polski” jest skierowany do badaczy/badaczek, ale też „zwykłego” czytelnika, który chce odkryć historię. Fakt – nakład nie będzie oszałamiał 🙂

    1. I to jest super. Bardzo mi się to podoba – żeby ludzie, nie tylko badacze komiksu, zdali sobie sprawę, że historia polskiego komiksu sięga dużo dalej, niż Christa, Pawel, Wróblewski, Baranowski, Papcio Chmiel, Rosiński, czy nawet Walentynowicz i Makuszyński.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s