Nowa redaktor Magazynu Miłośników Komiksu KZ

Na facebooku pojawiła sie informacja, iż od 12 listopada 2012, czyli od dzisiaj, obowiązki redaktora naczelnego :: Magazynu Miłosników Komiksu KZ :: obejmuje Patrycja Janiszewska.

Dotychczas redaktorem KZ był Michał Chudoliński.

Jak sama pisze o sobie w notce informacyjnej, Patrycja Janiszewska nie jest szerzej znana w środowisku komiksowym. Prowadziła badania nad komiksem internetowym, o czym mówiła podczas łódzkiego :: Sympozjum Komiksologicznego :: w 2011 roku (Webkomiks – wyjątek wśród podgatunków komiksowych).

Obecnie nowa redaktor naczelna KZ pisze pracę magisterską, w której podejmuje problematykę czytelnictwa komiksów interenetowych i tradycyjnych (m.in. porównanie grup czytelników).

Jak zapewnia: „Pod moją opieką KaZet w dalszym ciągu będzie ukazywał się jako dwumiesięcznik i nie zmieni swojej formy.”

Spośród planów na przyszły rok (miasto w komiksie, wojna w komiksie, komiksy pulpowe, Flash, X-men, Krzysztof Gawronkiewicz) szczególnie interesujące, szczególnie w kontekście niedawno zakończonego Tygodnia Zakazanych Książek, może być numer poświęcony zakazanym komiksom. Prócz wspomnianych zamierzeń, nowa redaktor planuje dodać działy z gadżetami dla geeków oraz z :: cosplayem :: Wszystko wskazuje na to, że pojawi się także więcej artykułów poświęconych mandze i webkomiksom.

Strona :: Magazynu Miłośników Komiksu KZ ::

Fanpage na fb znajduje się :: tutaj ::

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s