Agata Wawryniuk w krakowskiej bibliotece

Już niebawem, za dwa tygodnie, odbędą się 28. Piątkowe Spotkania z Komiksem, organizowane przez Małopolskie Studio Komiksu z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej w Krakowie.

Tym razem, 16 listopada o godz. 18.30, tematem przewodnim będzie komiks Agaty Wawryniuk, który zbiera ostatnio bardzo dobre recenzje.

Na facebookowej stronie PSzK czytamy:

„Rozmówki polsko-angielskie Agaty Wawryniuk to nie tylko błyskotliwa analiza emigracji zarobkowej. Za pół wieku ten komiks opowie więcej o naszej współczesności niż telewizyjne czy internetowe archiwa.” (Przekrój)

„To lektura obowiązkowa dla każdego, kto zarabiał w funtach, jadł jogurty po 9 pensów i klął w kolejce przed pośredniakiem.” (Wysokie Obcasy)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Agatą Wawryniuk, autorką komiksu „Rozmówki polsko-angielskie”, a także na wernisaż wystawy oryginalnych plansz z albumu.

Piątkowe spotkania Małopolskiego Studia Komiksu odbywają się na drugim piętrze Artetki, będącej częścią nowo otwartego Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Drugie piętro Arteteki jest domeną sztuk wizualnych, gdzie w przyszłości, oprócz zbioru komiksów, prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry komputerowe.”

Recenzję „Rozmówek” opublikował niedawno m.in. Sebastian Frąckiewicz w „Wysokich Obcasach”. Można się z nią zapoznać :: tutaj ::

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s