Komiks w bibliotece :: Kongres Bibliotek Publicznych

Już za tydzień, 11-12 października 2012,  odbędzie się w Warszawie 3. Ogólnopolski Kongres Bibliotek Publicznych. W tym roku tematem przewodnim jest Biblioteka z wizją.

Bardzo polecam przejrzenie programu – zapowiada się wiele ciekawych wystąpień i warsztatów, m.in. o grach miejskich, dizajnie w bibliotece, wspieraniu lokalnych twórców, prawie autorskim, wolontariacie i wielu, wielu innych aspektach pracy w bibliotece.

Ponieważ ten blog jest poświęcony opowieściom graficznym, szczególną uwagę chciałbym zwrócić na warsztaty Komiks w bibliotece, które prowadzić będą Michał Jankowski z Małopolskiego Studia Komiksu (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie) oraz Artur Wabik (Wydawnictwo Atropos):

Spotkanie odbędzie się w piątek, 12 października, w sesji III. Początek półtoragodzinnego spotkania planowany jest na godzinę 9.00. Wszystkie warsztaty odbywają się w Centrum Sztuki – Fort Sokolnickiego na ul. Czarnieckiego 51.

W programie spotkania:

– Czym jest komiks? Specyfika gatunku i fenomen jego popularności – wprowadzenie do tematu;

– Komiks w bibliotece. Case study Małopolskiego Studia Komiksów – historia utworzenia zbioru i prezentacja programu towarzyszącego, m. in. koncepcji wspólnego czytania komiksów;

– Jak powstaje komiks? Warsztaty tworzenia komiksów – praca w parach scenarzysta-rysownik; wspólnie tworzymy proste historyjki obrazkowe, oparte na anegdotach z życia bibliotekarza;

– Komiks dziś i jutro. O przyszłości gatunku – prezentacja komiksów w formie cyfrowej, na platformach mobilnych – smartfonach i tabletach multimedialnych. Wprowadzenie do wypożyczania zbiorów cyfrowych.

Program kongresu do zapoznania się i ściagnięcia (pdf) znajduje się :: tutaj ::

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s