Dzieje się w bibliotekach

2 marca o godzinie 18:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie na ul.Rajskiej 1 w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy i spotkanie z Marcinem Podolcem i Marcinem Surmą.

MSK zaprasza na godzinę 18:00 na wernisaż wystawy, na którą złoży się ponad 30 plansz do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1), następnie na spotkanie autorskie o godzinie 18:30.

Wszystko będzie dziać się na III piętrze Biblioteki Publicznej. Po spotkaniu możliwość nabycia komiksów Czasem oraz Kapitan Sheer w cenie 30 zł. (Informacja za Aleją Komiksu).

W Krakowie nowalijki, a w Wielkopolsce i na Pomorzu ostatki.

W Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu jeszcze tylko przez dwa dni można obejrzeć miniwystawę poświęconą kultowej ostatnio i pojawiającej się we wszystkich mediach masce V, historii Guya Fawkesa, a także komiksów Alana Moore’a ze zbiorów BU.

Ponadto w ciągu najbliższych dni na stronie biblioteki pojawi się nowy program Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu.  W marcu, maju i czerwcu będzie można posłuchać Magdaleny Lachman z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Iwony Chmury-Rutkowskiej i Magdaleny Dudzińskiej z UAM. W kwietniu natomiast PDAK się nie odbędzie. Centrala i Biblioteka Uniwersytecka serdecznie zapraszają natomiast już teraz na kolejną, kwietniową edycję III Międzynarodowego Festiwalu Kultury Komiksowej Ligatura. Część wydarzeń będzie miała miejsce również w bibliotece.

Za to Pracownia Komiksowa w Gdańsku nadal chyba w stadium przeprowadzki.

Nie znalazłem nigdzie żadnej aktualizacji po zamieszczonej na fb informacji: „Informujemy, że Pracownia Komiksowa z dniem 1 LUTEGO 2011 zostanie zamknięta w dzielnicy Gdańsk-Suchanino celem przeniesienia jej do Gdańska-Wrzeszcza, gdzie wejdzie w skład Biblioteki Manhattan, której otwarcie planuje się w marcu 2012 r.”

Pomimo przeprowadzkowego ambarasu Gdańszczanie 2. lutego zorganizowali wernisaż wystawy Kuby Babczyńskiego jeszcze w starej siedzibie. Podobnie jak wystawę w BU w Poznaniu, tak i prace Kuby Babczyńskiego można oglądać jeszcze tylko jutro i pojutrze.

Reklamy

2 comments

  1. Wystawa Kuby była w bibliotece obok, nie w Pracowni Komiksowej, i można było oglądać ją cały luty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s